Amsterdam, 19 januari 2005
Beste STUDENTEN!
Tot nu toe heb ik door omstandigheden weinig contact met jullie gehad, maar via deze weg wil ik jullie nog eens een compliment maken over het Abramovic dossier. Ik doe dat mede namens Ysbrand Hummelen.
Een paar kanttekeningen hebben wij wel en die zal ik hier puntsgewijs noemen.
Ik heb er al even met Anton over gesproken, dus hij kan er context aan toevoegen als daar behoefte aan is.
Ik vraag dit omdat we geïnteresseerd zijn in een verdere voortgang van dit project, waarvoor ik intern op ons instituut en mogelijk ook met andere partners moet communiceren. Ik zou jouw presentatie dan goed kunnen gebruiken i.v.m. gebruikte termen en jullie aanpak.
Uiteindelijk zou jet product zoals jullie het nu ontwikkeld hebben kunnen leiden tot een toepassing in het museale veld. Wij vinden echter dat er dan nog een keer kritisch naar gekeken worden en het moet het worden getest als model voor andere kunstenaarsdossiers. Wij hebben hier vanzelfsprekend contact over met Anton die jullie daarvan op de hoogte zal houden.
Het is een mooi resultaat! Waarbij ik niet onderschat dat het geen geringe prestatie is om met zo’n grote groep samen te werken in een toepassingsgebied dat in wezen ver van je af staat.
Proficiat dus en dank! Succes met jullie studie. Tot ziens.
Tatja Scholte
ICN
Conserveringsonderzoek